2018

Yeni yıl için dilekler! Ve Merhaba !

Bir çoğumuz her yeni yıl öncesi azimle kendimiz ve ailemiz ile ilgili yeni planlar yapar, kararlar alır, sözler veririz. Yılın bu zamanında bunları düşünmek, hayal kurmak belki bu kararları yazıya dökmek bizi mutlu eder. Çok güzeldir. Umut etmek başlı başına insanı iyi hissettirir çünkü.
Yılbaşı akşamından sonra sanki sihirli bir değnek bizim bu dileklerimizin gerçekleşmesini sağlayacak gibi gelir. Kendimizi çok güçlü hissederiz bunları gerçekleştireceğimiz ile ilgili.

Yeni yıl ile birlikte ise şevkimiz bazı kararlar için söner genellikle, rutin tempomuz, günlük işlerimiz, sorumluluklarımız derken zaman su gibi akar ve o yıl sonundaki kararlı insan nerede diye düşünürüz. Belki de hatırlamayız bile verdiğimiz kararları.

Aslında her yıl sonu geçtiğimiz yılın bir bilançosunu yapmalı önce.

‘’Hayatıma ne değerler kattım? Yeni bir şey öğrendim mi? Kaç yeni dost kazandım? Ailem ve dostlarım ile kaliteli zaman geçirmek için çabaladım mı? Kaç kitap okudum? Sahip olduklarımı maddi, manevi çevrem ile ve ihtiyacı olanlar ile paylaştım mı?’’ gibi..
Yeni yıl için değil hemen bugün veya yarın için dilekler dileyelim, kararlar alalım ve hemen BUGÜN uygulamaya başlayalım. Hem kendimiz, hem eşimiz, çocuklarımız, ailemiz ve çevremizde iletişim içinde olduğumuz tüm insanlar ve çevre için iyimser olalım, fayda sağlayalım, ilham verelim, örnek olalım.

Herkese çok keyifli bir yeni yıl diliyorum.

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s