arzu nesneleri

post1

Yeni yıl telaşı ardından hayat normale döndü sonunda. Yılın bu zamanı benim için yenilenme, tazelenme zamanı. Yıl sonu yapılan hediye alış ve verişlerinden sonra bu ay için almayı planladığım şeyler;

H&M Göz Şeklinde Ayna, 99 TL

Ev bölümü ürünlerinin kalite-fiyat dengesi bence çok iyi. Bu güzel ayna yatak odama çok yakışacak. Aslında iki tane alabilirim. Yan yana eğlenceli bir duvar dekorasyonu olur böylece.

Le Labo Vetiver 46, 50 ml, 125 EUR

Kokuların benim hayatımda önemi çok büyük. Uzun bir zamandır özel, tasarım parfümler peşindeyim. Sürekli aynı parfümü kullanmak da bana göre değil. Bir kaç markayı dönüşümlü kullanıyorum. Ya da moduma göre değiştiriyorum. Le labo markasını iki-üç yıl önce keşfettim. Orjinal içerikler ile muhteşem kalıcılıkta artisan parfüm üretiyorlar. Amerikan menşeli. Üretim atölyeleri koku endüstrisinin tedarik vatanı Grasse, Nice’de. Geçen yıl kozmetik devi Estee Lauder satın aldı firmayı. Biraz korkuyorum üretim metodları değişecek diye. Vetiver 46 ve Santal 33 favorilerim. Maskulen ve çarpıcı diye betimleyebilirim bu kokuları. Ancak maalesef Türkiye’de henüz yok. İnternette kendi sitesinden satın alıyorum.

COS Kaşmir kazak, 125 EUR

İskandinav stilini yansıtan bayıldığım minimal marka. Kaşmir ve sarı rengin sıcaklığı bir arada.

İKEA Prinç saksı 6,49 TL Bahar gelmeden bazı saksıları ve topraklarını değiştireceğim. Bu ara ışıltılı dekorasyon objeleri ilgi alanımda. Bu saksılar da salonda patlayacak çiçekler ile birlikte.

La Bruket, Bergamot&Patchuli el kremi. 20 EUR

Bir İsveç markası artisan kozmetik markası. Bütün ürünlerinin hastasıyım:) Şu an kullandığım el kremi bitmek üzere. Çantamda olmazsa olmazlarımdan. Muhteşem kokusu ve yumuşaklığı ile kış aylarının vazgeçilmezi.

Kedi, DVD 30 TL

Ceyda Torun’un yönettiği film, New York Times gazetesinin 2017 en iyi filmler listesine girdi. Sevimli İstanbul kedileri başrolde.

Moleskine Ajanda, 85 TL.

Bir vazgeçilmezim de Moleskine defterlerim. Ufak çaplı bir koleksiyonum var diyebilirim. Her gittiğim yerden bir adet satın almak gibi bir alışkanlığım var. Bu yılın ajandasına yazmaya zaten başladım. Bunu çantam için alıyorum.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s