Kutlama Kartları…

Kendim için belirlediğim yeni yıl hedeflerinden biri, daha çok çizim ve resim yapmak. Her gün ufak da olsa muhakkak bir pratik yapmayı amaçlıyorum.

Kağıt üzerine suluboya ve mürekkepli kalem ile uyguladığım bu çiçek temalı çizimleri, tebrik kartlarına dönüştürmeyi planladım. Özel günlerde verdiğim hediyelere bir kart iliştirmeyi seviyorum. Şimdiye kadar hazır aldığım kutlama kartlarını kullandım ya da mevcut olan yıllardır her seyahatimde aldığım kağıtlara notlar iliştirdim. Özel tasarlanmış olmasının hediyeyi daha anlamlı kıldığını düşünüyorum.

Bazen önce çizim yapıp daha sonra dijital ortamda resmi manipüle etmeyi tercih ediyorum. Bu şekilde orijinal çizimlerimi tebrik kartlarına dönüştürdüm.

Daha önce yaptığım bazı illüstrasyonları da uyguladım.

Çok yakın sevdiklerimin doğum günlerini ezbere biliyorum. Ancak herkesin doğum gününü takip etmek biraz çaba istiyor. Tabi Facebook sağ olsun bu konuda iyi bir hatırlatıcı ama her gün düzenli bakmayabiliyorum bu uygulamaya. Onun için kendim için bir özel günler takip listesi hazırladım.

Ajandamın ilk sayfasına yapıştırıp, listeye bu yılın özel günlerini not ettikten sonra buradan takip edeceğim.

İnsanları özel hissettirerek kendimizi de mutlu ederiz. Sizin de aldığınız hediyeyi farklılaştırmak daha kişisel kılmak için yaptığınız bir şey var mı?


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close