Hakkında

Arzu Demirkaya Bio

1990-1994 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Öğretmenliği okudu.

Mezun olduktan sonra yine aynı yerde yüksek lisansa başladı. 1994-1995 yılları arasında yabancı dil hazırlık okudu, ancak sonrasında devam etmedi.

1995 yılında Garanti Bankası’nda Management Trainee olarak çalışmaya başladı.

1995-2009 yılları arasında Garanti Bankası, Dışbank, Citibank’ta bireysel bankacılık, özel bankacılık ve şube yöneticiliği yaptı.

2009-2010 yılları arasında Hugo Boss’ta görev yaptı. Üç ay işbaşı eğitim için Londra’da ikamet etti. Türkiye perakende operasyonunu yeniden yapılandırdı, yönetti. Tüm mağazalar bilançosu, personel eğitimi ve yönetimi, süreç yapılandırma, satın alma, görsel düzenleme, tedarik zinciri ve genel olarak satış ve müşteri yönetiminden sorumlu olarak çalıştı.

2011-2014 Sabbatical. Araştırma ve kendi kendini eğitme dönemi.

2013 yılında KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Programı Sertifikasını aldı.

2014 İtalya menşeili Society Limonta tekstil aksesuar markası ülke distribütörü oldu. Lüks segmentteki ürünler Beymen’de satılmakta. Ayrıca mimarlar ile yürüttüğü özel projelerde satışı yapılıyor.

2014 yılında ARZUENDAM kişisel markasını kurdu. ( www.arzuendam.com ) Slow-fashion akımını benimseyerek el boyaması ev tekstili aksesuarları tasarlamaya ve İzmir’de Eke Mimarlık ve Makomim Mimarlık ile proje bazlı çalışmaya başladı. 

Mürekkep , sulu boya, akrilik resimler yapıyor. Fotoğraf çekiyor. Orijinal ve limitli sayıda poster eserlerini online olarak Londra merkezli Saatchi Gallery aracılığıyla sergiliyor, satıyor. Orada, 2014 yılında ‘ Millennium’ adlı fotoğrafı, müzenin küratörü tarafından, özel bir küratör seçki olan ‘Fresh Perspectives’ sergisine seçilerek online gösterime dahil oldu. (https://www.saatchiart.com/art-collection/Fresh-Perspectives-New-Photography/667232/91462/view?fbclid=IwAR2LWGI3cO5dL0LeGv-HNnXhwKrXo1MT5P5C3ClrSQ3CXdT1uvbhTtwYTb8)

2015 yılında İzmir, No2 Sanat Galerisi’nde ‘Haremlique’ isimli sergisini açtı.

Yaptığı bazı projelerden aldığı ilhamla, KikiDolls isimli bir çocuk aksesuar markası kurdu. ( www.kikidolls.wordpress.com ) Özel amaçlı oyuncak ve oyun matları tasarlayıp internet üzerinden satışını yapıyor. Aynı zamanda ürünler Mariposa Bebe, Zeyno&Memo Mağazaları’nda satılıyor.

Tasarladığı el boyması giyim ürünlerinin satışını ise Instagram ve İzmir Alsancak ve Alaçatı ‘Designer’s of Oz’ mağazaları aracılığıyla gerçekleştiriyor. Yine Türk tasarımcıların buluştuğu bu platformun online sitesinde yazılar yazıyor. www.ozbeoz.com 

Hali hazırda Anadolu Üniversitesi Marka İletişimi Bölümü öğrencisi.         

%d bloggers like this: