Merhaba.

ArzuEndam, sanat sevgisi, merak, araştırma, seyahat, bol bol pratik, deneme-yanılma ile geçen yıllar süren deneyimler sonunda sanatsal çalışmaların merkezde yer aldığı bir şeyler üretmenin keyfi ile ortaya çıkan bir marka.

Üstünde çalıştığım ürün ya da proje bir yastık, bir kot ceket veya doğum günü hediyesi için yaratıcı bir fikir olabilir.
Amacım, sanatı aracı kılarak mutluluk veren deneyimler tasarlamak.
Ayrıca, bir şekilde temasta olduğu kişilerin hayat hikayelerine ortak olmak, ilham almak, ilham vermek, kendilerini ifade etme ve gerçekleştirmelerine katkıda bulunmak, hem sürekli öğrenmek, hem bildiklerini paylaşarak özgüvenli ve güçlü bir topluluğun parçası olmak.


Arzu Demirkaya

demirkayarzu@gmail.com


Bio

1990-1994 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Öğretmenliği okudu.

Mezun olduktan sonra yine aynı yerde yüksek lisansa başladı. 1994-1995 yılları arasında yabancı dil hazırlık okudu, ancak sonrasında devam etmedi.

1995 yılında Garanti Bankası’nda Management Trainee olarak çalışmaya başladı.

1995-2009 yılları arasında Garanti Bankası, Dışbank, Citibank’ta bireysel bankacılık, özel bankacılık ve şube yöneticiliği yaptı.

2009-2010 yılları arasında Hugo Boss’ta görev yaptı. Üç ay işbaşı eğitim için Londra’da ikamet etti. Türkiye perakende operasyonunu yeniden yapılandırdı, yönetti. Tüm mağazalar bilançosu, personel eğitimi ve yönetimi, süreç yapılandırma, satın alma, görsel düzenleme, tedarik zinciri ve genel olarak satış ve müşteri yönetiminden sorumlu olarak çalıştı.

2011-2014 Sabbatical. Araştırma ve kendi kendini eğitme dönemi.

2013 yılında KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Programı Sertifikasını aldı.

2014 İtalya menşeili Society Limonta tekstil aksesuar markası ülke distribütörü oldu. Lüks segmentteki ürünler Beymen’de satılmakta. Ayrıca mimarlar ile yürüttüğü özel projelerde satışı yapılıyor.

2014 yılında arzuendam kişisel markasını kurdu. ( www.arzuendam.com ) Slow-fashion akımını benimsedi. 

Mürekkep , sulu boya, akrilik resimler yapıyor. Fotoğraf çekiyor. Orijinal ve limitli sayıda poster eserlerini online olarak Londra merkezli Saatchi Gallery aracılığıyla sergiliyor, satıyor. Orada, 2014 yılında ‘ Millennium’ adlı fotoğrafı, müzenin küratörü tarafından, özel bir küratör seçki olan ‘Fresh Perspectives’ sergisine seçilerek online gösterime dahil oldu. (https://www.saatchiart.com/art-collection/Fresh-Perspectives-New-Photography/667232/91462/view?fbclid=IwAR2LWGI3cO5dL0LeGv-HNnXhwKrXo1MT5P5C3ClrSQ3CXdT1uvbhTtwYTb8)

2015 yılında İzmir, No2 Sanat Galerisi’nde ‘Haremlique’ isimli sergisini açtı.

Yaptığı bazı projelerden aldığı ilhamla, KikiDolls isimli bir çocuk aksesuar markası kurdu. www.kikidolls.wordpress.com

Tasarladığı el boyması giyim ürünlerinin satışını ise Instagram ve İzmir Alsancak ve Alaçatı ‘Designer’s of Oz’ mağazaları aracılığıyla gerçekleştiriyor. Yine Türk tasarımcıların buluştuğu bu platformun online sitesinde yazılar yazıyor. www.ozbeoz.com 

Hali hazırda Anadolu Üniversitesi Marka İletişimi Bölümü öğrencisi.