Kolaj İşler

Elle yaptığım çizimleri dijital ortamda manipüle etmeyi seviyorum. Analog çalışmanın keyfi başka ancak dijital, kolaj için daha özgür bir ortam sunuyor. Yukarıda ki görseller, mürekkepli kalemlerle yaptığım botanik portreleri eski Türk motifleri ile birleştirdiğim kolaj çalışmalar.

Bu çiçek portrelerini Alman sanatçı Karl Blossfeldt’in çiçek portre fotoğraflarından esinlendim. Çok yakın plan olarak, bitkilerin bütün karakteristik özelliklerini heykelsi bir formda ortaya koyan bu muhteşem fotoğraflar, doğanın öğretici ve fonksiyonel hali yanında tamamen sanatsal yönünü vurguluyor. Yakında bu çizimleri limitli sayıda poster olarak web sitemden satışa sunacağım. Yukarıya üretim sürecinden bir enstantaneyi de ekledim.

Bence çiçekler her şeyi, her ortamı güzelleştiriyor. Benim favori çiçeğim manolya, sizin ki hangisi?

Published by arzuendam

Arzuendam, yaratıcı işleri kendini ifade aracı görüp, orjinal çizimler ve kişiselleştirilmiş el boyaması aksesuarlar sunan multi-disipliner bir marka. Burası sürekli öğrenme dürtüsü ile ilham aldığım herşeyi; kişileri, kitapları, mekanları, yenilikleri paylaştığım, yaptıklarımı sergilediğim, değer ve düşüncelerimi ifade ettiğim bir kayıt defteri. Sözün özü, hayallerime, merak ve umutlarıma ortak arıyorum. Sizlerin de hayat hikayesinin bir parçası olarak ilham vermek ümidi ile... . . . I create therefore I am. A lifestyle + design blog as a visual journal of my creative endeavors.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: